תלמידות כיתה ז’ באולפנת בני עקיבא אורות מודיעין זכו במקום הראשון בפרס ערכי הליבה בתחרות רובוטיקה ארצית.

התכנית חושפת תלמידים לעולם המרתק של מדע וטכנולוגיה. התכנית מעודדת את הקבוצות לחשוב ולפעול כמו מדענים ומהנדסים המתמודדים עם אתגר חדש מידי שנה הקשור למציאות היומיומית. האתגר עמו מתמודדים התלמידים כולל בנייה ותכנות רובוט אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח משימה ייחודי, חקר ולימוד אודות נושא האתגר תוך חשיבה יצירתית והצגת פתרון חדשני כל זאת תוך פיתוח כישורים חברתיים כגון עבודת צוות, מנהיגות, שיתוף פעולה ומעורבות בקהילה. בהנחיית המדריכים, דמיונם הרב וכישוריהם, התלמידים מגלים עולם מרגש של אפשרויות המכשיר אותם להיות המהנדסים והמנהיגים של המחר.

 

הקבוצה המדהימה שלנו 2254 ROM ( ROBOTICA OROT MODIIN ) מונה 8 בנות משכבה ז׳ שלא הכירו אחת את השניה עד השנה, הן באו מבתי ספר שונים ממודיעין ומחוצה לה ואפילו תלמידה שעלתה לארץ רק בחופש הגדול האחרון.

נבחרת הרובוטיקה

השנה הנושא הנבחר הוא כיצד ניתן לעודד אנשים לעשות ספורט. הפתרון שהקבוצה בחרה הוא אפליקציה שעוזרת למשתמש להתאמן במתקני הספורט שבפארקים העירוניים בעזרת תוכנית אימונים מפורטת. האפליקציה מציעה את התכנית על פי המתקנים הקיימים בפארק הנבחר ויש בה שלוש תוכניות אימונים עבור – מתחילים, בינונים ומתקדמים וכך האימון מותאם בצורה טובה למשתמש.
הפתרון משתמש במשאב קיים ולא מנוצל (פארקי הספורט הפזורים ברחבי הערים)ולכן הוא חינמי, הוא נוח, זמין לכולם וניתן להשתמש בו בכל שעה ויום שרוצים.
הקבוצה שיתפה את הרעיון עם מגוון מומחים, ערכה סקר דעת קהל ומשתפת פעולה עם חברות רלוונטיות שיעזרו לה להפיץ את הרעיון.

הודעת הזכייה

ההשתתפות בנבחרת הרובוטיקה גרמה לבנות להכיר אחת את השניה להתחבר ולהפוך לחברות טובות.
הבנות זכו במקום ראשון בפרס ערכי הליבה שמשלב את שלושת חלקי התכנית עם יישום והשפעה של ערכים חזקים ובנוסף התברגה בין 42 הקבוצות המובילות בארץ (מבין אלפי קבוצות) ועלתה לתחרות האליפות.
הפרס וההעפלה לתחרות האליפות לא באו בקלות , הבנות השקיעו חודשים של עבודה קשה ואינטנסיבית ועבדו שעות על גבי שעות על מנת להגיע להישגים המדהימים שלהם.
היחודיות הגדולה השנה הייתה שאת הקבוצה הדריכו מנטורים צעירים, 3 בנות משכבה ט׳ באולפנה (נטע אבידר, יראל ניות ויסמין חדד) שהשתתפו בקבוצה בשנים הקודמת ומנטור צעיר נוסף (איתן ליברטי). אנו כ״כ גאים בבנות, מעריכים אותן ומצדיעים להן על הדרך אותה עשו בשנה זו, למרות כל המורכבת ,כל הכבוד על כוח הרצון וההתמדה הראויים להערכה.

נבחרת הרובוטיקה

כל הכבוד לרוני הרשקוביץ, אביב צורי, דקל ונדרמן, מעין הלוי, טליה קונפורטי, קרן אשנברג, טלי מועלם ותהל קליין.
גאים בכן ובטוחים שתגיעו רחוק !

 

אנו מודים לצוות האולפנה המדהים: הרב אשר, ברוריה, אסתר, לינס, תפארת, שי, מוריס, פסי וכל אלו שתמכו ועודדו אותנו במהלך העונה.
בנוסף, אנו מודים למומחים הרבים איתם התייעצנו במהלך העונה ע”מ להגיע למוצר אותו פיתחנו

שינוי גודל גופנים
ניגודיות