80 שנה של חינוך

מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא הינה רשת חינוכית ציונית דתית הפועלת בישראל מאז שנת ה'תשי"ד (1954). ראשיתה של הרשת ב"אם ישיבות בני עקיבא", ישיבת בני עקיבא כפר הרא"ה, אשר הוקמה על ידי הרב משה צבי נריה זצ"ל ועמו 13 תלמידים בשנת ה'ת"ש (1940), ולאחר מכן בהקמת "אם האולפנות" בכפר פינס, ישיבות הסדר ומוסדות נוספים.

 

את מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא הקים הרב אברהם צוקרמן זצ"ל יחד עם הקמת מוסדות נוספים לצידה של ישיבת בני עקיבא כפר הרא"ה. כיום מונה הרשת למעלה מ-60 מוסדות בכל רחבי הארץ מנהריה בצפון ועד אילת בדרום, ובהם ישיבות תיכוניות, אולפנות, ישיבות הסדר, מכללות ובתי ספר תיכוניים. במוסדות הרשת לומדים כ-20,000 תלמידים ותלמידות, וכ- 60,000 בוגרים ובוגרות הרשת פועלים היום במגוון תפקידים ועשיה בחברה הישראלית.

 

הרב נריה והרב צוקרמן זצ"ל ראו לנגד עיניהם חזון חינוכי ברור: לחנך תלמידות ותלמידים יראי שמיים וצמאים לתורת חיים אשר מתוך כך לומדים מדעים, היסטוריה, שפות ועוד. זאת למען יוכלו להיות עובדי ה' בתפקידיהם השונים בהמשך הדרך.
בהנהגת רשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא עומדי יו"ר הרשת וראש ישיבת בני עקיבא אור עציון מורינו ורבינו הרב חיים דרוקמן שליט"א ומנכ"ל הרשת אלחנן גלט.

דבר היו"ר - הרב חיים דרוקמן זצ"ל

לציבור הקדוש ובאי האתר שלום וברכה,

 

לפני מעל 80 שנה התחיל חזונו של הרב משה צבי נריה זצ"ל לקרום עור וגידים. חזון ברור ראה הרב לנגד עיניו, להקים מוסדות חינוך שיגדלו בני תורה שראשם בתורה גם אם ידיהם בהמשך חייהם בעולם החומר והחול.

 

 הכול התחיל בגבעה צנועה בכפר הרא"ה עם ישיבת בני עקיבא של עשרות בודדות של תלמידים. אם בשנים הראשונות המוקד היה על ישיבות, בחלוף השנים עלה הצורך להקים מוסדות דומים גם לתלמידות וכך נולדה אולפנת בני עקיבא הראשונה בכפר פינס. כיום בסיעתא דשמיא גדולה זיכנו הקב"ה למעל 70 מוסדות, לא רק ישיבות ואולפנות, אלא גם ישיבות הסדר, מכללה ללימודי חינוך ואף מכינות קדם צבאיות.

 

אלפי בוגרות ובוגרים, חלקם ממשיכים לחנך ברשת וחלקם בעלי תפקידים משמעותיים במגוון תחומי במשק הם העדות הטובה ביותר להצלחת החזון והמפעל של הרב נריה זצ"ל. בל נטעה, עוד הרבה עבודה לפנינו ותמיד הפנים קדימה, אך אחרי 80 שנה אפשר להגיד בגאווה שאנו בדרך הנכונה והישרה למען חינוך ילדינו לתרומה לעם ישראל מתוך קדושה ואמונה שלמה בתורה ובאורח חייה.

 

 

בברכת התורה והארץ,

חיים דרוקמן

דבר המנכ"ל - אלחנן גלט

מורות ומורים, הורים, תלמידות ותלמידים יקרים, מתעניינים ולכל גולשי האתר שלום וברכה,

 

ברוכים הבאים לאתר החדש של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא. מלאכת מחשבת נעשתה סביב בניית האתר, זאת מתוך שאיפה תמידית לחדשנות ומקוריות תוך כדי שמירה על ערכינו ותפיסת העולם הדתית שלנו וכך היה גם בהקמת האתר.


האינטרנט מזה שנים רבות משמש כלי חשוב לרכישת ידע ובשנים האחרונות עם הניידים המשוכללים הוא זמין לכולנו כמעט בכל מקום שבו נהיה. לכן חשוב לנו שכל מי שמתעניין ברשת או שכבר חלק ממנה בצורה כזאת או אחרת, יוכל לקבל כאן באתר כמה שיותר מידע. 


בין היתר תמצאו בחלקי האתר השונים : פרטים מלאים על מעל מ- 60 המוסדות שלנו בכל רחבי הארץ כולל ערוצי קשר מהירים ונוחים, רשימת אנשי המטה המסורות והמסורים שלנו, מאמרים בנושאי אקטואליה פרשת שבוע וכו', מידע על אירועים ברשת ובמוסדות השונים, פרסומים של הרשת בעיתונות הכללית והמגזרית וכן אזור מיוחד למחנכות והמחנכים שלנו שהם למעשה פניה של הרשת.


כולי תקווה שהאתר החדש יהווה נדבך נוסף להשגת המטרות החינוכיות שלנו ברשת, כמו גם אמצעי נגיש אל כל מי שמעוניין להיות שותף בדרכנו החינוכית. מאחל אני לכל שותפינו, ההורים והתלמידים ברכת הצלחה והמשך שותפות ועשייה בדרכנו החינוכית.

 

שלכם,
אלחנן גלט

בעלי תפקידים במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

הרב חיים דרוקמן זצ"ל
אלחנן גלט
מנכ"ל
הרב ד"ר יונה גודמן
ראש מינהל חינוך ופדגוגיה ארצי
הלל רוט
סמנכ"ל תקצוב
שוקי סט
סמנכ"ל כספים
רעות גיאת
ס. ראש מנהל החינוך
הרב פלטי גרנות
מנהל מרחב
חגית יוגב
מנהלת מרחב
ויצמן אביגדור
מנהל מרחב
משה ברניקר
מנהל מחלקת אגף פיתוח
עו"ד מני לנדאו
מנהל מחלקת נכסים ובינוי
רותם חניא
סגן ראש מינהל תקצוב, מנהל מחלקת משאבי אנוש
שלום-דב בן-נר
מנהל אשכול מוסדות מנהל כלכלה ותקצוב
שמעון ארבל
מרכז תחום מוסדות פנימייתים ברשת
מיסטנה הורנונג
רכזת אנגלית
פנינה קינדרמן
מינהל חינוך
הרב קובי בראון
ראש מוסד
שירה שינדלר
מינהל חינוך
רמי אלגרבלי
מינהל חינוך
חנוך חיימוביץ
רכז גפ"ן
נועה גרומן
רכזת המח"ר
נלי קלר
רכזת מתמטיקה